مخترع برتر جهان در ITEX 2012

رادیو میهن برنامه رادیو ۸۰۸ – شماره ۲۳ – جمعه ۶ مرداد

گفتگوی خودمونی  و متفاوت با مخترع عمرانی کشورمان جناب مهندس مسعود شفقی

مخترع برتر جهان در  ITEX 2012

مهندس «مسعود شفقی» دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد عمران- سازه‌های دریایی واحد علوم و تحقیقات در رقابت های مخترعین جهان، با ارایه ۲ اختراع با عناوین بتن خودمتراکم با مقاومت بسیار بالا و همچنین بتن حاوی نانو کاربید سیلیسیوم، از طرف آیتکس ۲۰۱۲ موفق به کسب ۲ مدال طلا و همچنین در بین ۸۴۶ مخترع از سراسر دنیا به تنهایی موفق به دریافت جایزه ویژه مالکیت‌های فکری سازمان ملل متحد از دست نماینده این سازمان و رئیس فدراسیون مخترعین کشور لهستان گردید.
بیست و سومین دوره مسابقات و نمایشگاه فناوری، تکنولوژی و اختراعات مالزی (آیتکس) با حضور ۸۴۶ مخترع از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، روسیه، کره جنوبی، چین، کانادا، تایوان، لهستان، ایتالیا، آلمان و ایران ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۱ در مرکز همایش‌های بین‌المللی کوالالامپور برگزار شد. همچنین از دیگر اختراعات وی کسب ۲ مدال طلا و ۱ مدال نقره در مسابقات جهانی اختراعات کشور سوئد و جشنواره بین‌المللی اختراعات کشور نیجریه میباشد.

در این مصاحبه که به صورت گپی دوستانه برگزار شد ضمن اشاره به اختراعات ایشان و کارکرد هر یک کمی در ارتباط با چالش های موجود در مجامع عمرانی کشورمان در ارتباط با فعالیت های دانشجویی بحث شد و در ارتباط با لزوم جدی گرفتن اینگونه فعالیت ها و راهکارهای صنعتی شدن اختراعات صحبت های جالبی مطرح شد که شما را به شنیدن این شماره از رادیو ۸۰۸ دعوت میکنیم.

جهت دریافت فایل صوتی مصاحبه در سایت رادیو میهن، کلیک کنید.

نوشته شده درآوریل 23, 2015 دراخبار

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top