اهدای مدال طلای مخترع برتر جهان به معلولان ایرانی

اهدای مدال طلای مخترع برتر جهان به معلولان ایرانی
مخترع برتر جهان در سال 2013( در کلاس مهندسی عمران) تازه ترین مدال طلای خود را در حمایت از تحصیل معلولان ایرانی اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، مسعود شفقی مخترع برتر جهان در سال 2013 (در کلاس مهندسی عمران)، مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات کره جنوبی را که هفته گذشته به دست آورد به حمایت از تحصیل معلولان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد اهدا کرد.

این مخترع جوان ایرانی که سال گذشته هم مدال طلای خود را در حمایت از جامعه پیوند اعضای ایران به علی اکبر ولایتی اهدا کرده بود، امروز در کنفرانس خبری که در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، یک میلیارد انسان معلول در دنیا وجود دارد؛ البته هرچند این آمار، معلولان اجتماعی همچون متکدیان، کارتن خواب ها و بی خانمان ها را نیز در بر می گیرد، اما توجه به جامعه معلولان در جهان و به ویژه در کشور عزیزمان ایران، یکی از وظایف هم مردم و هم مسئولان است.

وی اظهار داشت: هرچند به عنوان سفیر بین المللی پیوند اعضای ایران با اقشار نیازمند پیوند عضو ارتباط داشته ام و هرچند در جریان نیازهای کودکان مبتلا به بیماری سرطان هستم اما از آنجا که قشر معلولان ایرانی یا توان یابان نیاز ویژه به حمایت معنوی دارند، مدال طلای خودم را که تحفه‌ای ناقابل است به حمایت از تحصیل معلولان عزیز در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد اهدا می کنم.

شفقی خاطرنشان کرد: توان یابان ما هرچند به حمایت مادی هم نیاز دارند اما به حمایت معنوی، چندین برابر بیشتر احتیاج دارند تا خلاقیت‌ها و استعدادهای این عزیزان شکوفا شود و بتوانند خدمات بزرگی به ایران عزیز و حتی جهان ارائه کنند.

این جوان 29 ساله ایرانی با اشاره به حضور متعدد در مسابقات جهانی اختراع در کشورهای مختلف، تصریح کرد: من در مسابقات جهانی اختراعات زیادی شرکت کرده ام اما همیشه برایم سئوال بوده است که چرا مخترعان، اختراعاتشان در راستای تامین نیازهای معلولان نیست!

شفقی گفت: معلولیت اتفاقی است که برای هر انسان سالمی از جمله خود من ممکن است اتفاق بیفتد. از این رو، هیچکس نباید خودش را با معلولیت و معلولان غریبه و جدا بداند.

وی تاکید کرد که شرایط استاندارد برای فرهنگسازی در راستای رعایت حقوق معلولین در جامعه و پرورش خلاقیت و استعدادهای این عزیزان باید فراهم شود و برای تحقق این نیاز ضروری، همه باید دست به دست هم بدهیم.

شفقی که مخترع مقاوم ترین بتن دنیا حاوی ترکیبات نانوموادی است، خاطرنشان کرد: از دل جامعه معلولان ایرانی، نوابغی وجود دارند که باید ذهن آنها مهندسی شود و این نوابغ را کشف کنیم؛ یعنی در حقیقت، باید بر روی آنان مهندسی ذهن صورت گیرد.

در آغاز این کنفرانس خبری، احمد میرزاخانی رئیس هیئت مدیره مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، اظهار کرد: از طرح هایی که در حال حاضر در دست بررسی داریم این است که در آینده مرکزی برای پرورش خلاقیت و نوآوری توان یابان به مدیریت مهندس شفقی تاسیس شود.

در پایان ایران کنفرانس خبری، نشان زرین بین المللی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به پاس حمایت های معنوی، به مسعود شفقی اهدا شد.

گفتنی است مسعود شفقی تا کنون 16 مدال طلای جهانی و 9 جایزه ویژه جهانی در اختراع به دست آورده که «گلوری مدال شیمی 2013 جهان»( ثبت شده در سایت فدراسیون جهانی مخترعین)، کاپ نابغه کشور مجارستان در سال 2013 و نشان لیاقت کشور کره جنوبی در سال 2013 از جمله این جوایز است.

نوشته شده درآوریل 23, 2015 درافتخارات

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top